De rits vervangen van uw jas of spijkerbroek? De gordijnen eindelijk netjes op maat laten maken? Of kussenhoezen maken van die mooie lap stof die u ooit heeft gekocht en die maar in de kast blijft liggen? Bij Kamieran is het mogelijk!
Van Aleppo naar Baak naar Vorden
Sinds eind 2017 beschikt Vorden weer over een kleermaker. Toen startte Kamieran Baker met zijn atelier bij Van Sinckel. Kamieran is afkomstig uit het Syrische Aleppo waar hij al op jonge leeftijd als kleermaker werkte. Hij moest vluchten vanwege de oorlog en kwam uiteindelijk in Baak, een dorpje hier vlakbij, terecht. Helaas belandde hij door o.a. de taalbarrière al snel in een sociaal isolement.
Een artikel over Kamieran, zijn naaimachine en zijn isolement (“Taalbarrière blijft groot obstakel voor vluchtelingen“) in september 2017 in het lokale weekblad Contact Bronckhorst, trok de aandacht van de mensen achter Van Sinckel. Kunnen wij als stichting deze man niet helpen? Al snel werd er contact gelegd met Kamieran en de gemeente Bronckhorst, waarna er gezamenlijk werd besloten om de Syrische vakman te helpen door hem een werkplaats te bieden in de winkel.
En zo kon weekblad Contact Bronckhorst een paar maanden later weer een artikel aan Kamieran wijden, ditmaal over de feestelijke officiële opening van zijn kleermakersatelier bij Van Sinckel.
Inmiddels weten al vele Vordenaren de weg naar Kamieran te vinden. De taal blijft misschien nog een moeilijk punt, maar over zijn vakmanschap en snelheid is iedereen tevreden!
Hieronder ziet u de prijzen van enkele veel voorkomende reparaties. Staat een reparatie er niet bij? Bel ons of kom langs in de winkel voor een prijsopgave.
Het kleermakersatelier van Kamieran is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het bevindt zich achterin de winkel. Ook tijdens de overige openingsuren van Van Sinckel kunt u uw te her- of verstellen kleding gewoon inleveren bij ons aan de kassa.